Gaman Stefan

Dolphins FC

Cazacu Costin

Dolphins FC

Delfinii au încheiat experiența lor la Victory Cup Casa Pariurilor cu o victorie, 5-3 cu Bătrânii 2. Găman a deschis scorul cu un șut perfect la colțul lung (1), startul partidei a fost electrizant și, în minutul 5, scorul era de 2-1. Pentru gazde a recidivat Găman (5) și, imediat, Pasăre a redus din diferența din pasa lui Florin Lazăr. Cu un om mai puțin încă de la fotografia de grup, Bătrânii 2 nu a putut ține pasul cu mult mai energicii adversari, la pauză rezultatul a împietrit în cel fixat în minutul 5, apoi, în repriza secundă, mai precis după 7 minute de la reluare, delfinii și-au mărit avantajul. Cojocaru a făcut 3-1, Liviu Vlad a înscris și a lăsat partida aprinsă, însă finalul a fost la discreția gazdelor. Crap și, din nou, Cojocaru, au validat o victorie clară pentru Dolphins, în ultimul minut, Pasăre a bifat doppietta personală și, implicit, scorul final, 5-3. Bătrânii 2 încheie pe 12, în timp ce adversarii, cu 17 puncte, ocupă penultima poziție în Liga 3B.
Omul meciului: Ștefan Găman – nota 9