Nicolae Andrei

Hooligans United

Hooligans United și-a tratat depresia eliminării din cupă cu Fan Courier. Nu a fost un meci ușor pentru huligani, curierii au condus la pauză, însă experiența și-a spus cuvântul în partea secundă. Deschidere de scor simplă. Portarul Andrei Nicolae a trimis perfect un balon care a survolat terenul, Mocanu a fost precum Florin Prunea cu Andersson în 1994, iar Petruț Mattheus a deviat în poartă. Reacție bună pentru gazde. Fază în superioritate, Stan Cătălin scoate pentru Ștefan Bănaru, iar acesta trimite perfect la colțul lung. Surpriză cu trei minute înainte de pauză. Bosoi a avut o cursă de NASCAR, i-a făcut jaloane pe adversari, apoi l-a servit ideal pe Morcov, cel care, sprijinit de bară, a împins mingea în poartă. Remontada pentru Hooligans Utd în partea secundă. Gol cu greutate. Clim și Mattheus au colaborat la o lovitură liberă , Petruț i–a deranjat un balon colegului său, iar acesta a șutat fără speranță pentru Mocanu și e, din nou, egal. Finalul partidei i-a aparținut lui Hooligans United, iar momentul psihologic a avut loc în minutul 32. Oaspeții au beneficiat de o lovitură de penalitate, Mocanu a ieșit din poartă un metru înainte ca executantul să-și armeze șutul, a parat, însă a văzut al doilea avertisment și a fost eliminat. S-a repetat, iar de data asta, Mattheus a fost exact. Golul serii a fost reușit de Nicolae Andrei, portarul care, după ce a oferit o pasă decisivă, a înscris din poartă în poartă. Ovidiu Dumitru a închis evidența, recuperare la mijlocul terenului, portarul a fost culcat simplu dintr-o fentă, iar cel poreclit Conte a finalizat.
Omul meciului: Andrei Nicolae – nota 9,5