Gheorghe Alin

Iacobinii

Radulescu Catalin

Iacobinii

Fan Courier scoate un punct de moral cu Iacobinii, iar după ce, în debutul sezonului, curierii s-au scăldat în umilințe, cu trecerea timpului și fără presiunea clasamentului, echipa a învățat să stea în teren, exprimarea s-a schimbat, iar evoluția din acest meci – și nu numai- certifică progresul. O partidă cu o formație care nu refuză jocul, evoluează deschis, uneori mult prea deschis, o partidă în care combatantele și-au împărțit momentele și punctele. Denis Erdei a deschis scorul în minutul 10. Erdei a recuperat la mijlocul terenului, a trecut de un fundaș și a finalizat frumos cu șut sub transversală o acțiune individuală. Epilogul primului mitan a adus replica gazdelor. Iacobinii a răsturnat evidența într-un singur minut. Unul dintre adversari a călcat pe supapa balonului și a luat poziția orizontală, Titilină a recuperat, a avansat nestingherit în jumătatea adversă și i-a pasat lui Alin Gheorghe. Șut sigur și e 1-1. Același Gheorghe a manevrat perfect mingea, a întors serviciul pentru Panaite, iar Iacobinii își făcea pauza mai calmă. În partea secundă a fost rândul curierilor să răstoarne scorul. Erdei a plesnit perfect un balon și a adus egalarea în minutul 28, FAN a prins curaj, iar Bosoi, trei minute mai târziu, a speculat lipsa de marcaj și a deviat în poartă un balon trimis din corner. Același păcat pentru oaspeți, lipsă de concentrare pe final, iar victoria le-a scăpat printre degete. Gheorghe Alin a recidivat în minutul 39, șut la colțul scurt, iar portarul curierilor a rămas pironit pe linia porții fără vreo reacție.
Omul meciului: Gheorghe Alin – nota 9,5