Oprea Alexandru

Electrictelecom

Petre Gabriel Catalin

Electrictelecom se impune fără să strălucească, logic având vedere pretențiile și momentul, păstrează un sâmbure de speranță, Old New Stars mai are două partide în care se poate încurca. După 13 minute în care curierii au stat bine în teren, au aglomerat perfect propria jumătate, Alexandru Oprea i-a descusut pe adversari. Șeptarul oaspeților a trecut ușor de un fundaș, apoi a șutat necruțător la colțul lung, acesta fiind singurul gol al primului mitan. Avantaj firav la jumătatea meciului, însă echipa care a condus Liga 1 un sezon întreg, uneori chiar și cu 10 puncte avans, s-a descătușat în partea secundă. Bogdan Niță a speculat lipsa de reacție a unui adversar, șut din prima, Ionuț Buzică a schimbat rolurile cu Oprea și, de data asta, harnicul mijlocaș a fost beneficiarul unui assist, apoi Bordei, la ultima fotogramă, a sigilat evidența din pasa lui Bălan. 4-0, mai sunt două partide până la final, iar la minifotbal minunile se updateză la minut.
Omul meciului: Alexandru Oprea – nota 9