Banaru Stefan-Alexandru

Fan Courier FC

Mocanu Florin Catalin

Fan Courier încheie sezonul cu o victorie de moral. Joc bun făcut de curieri în fața unui adversar cu experiență, Pădurarii D.T., o echipă aflată într-un guturai de formă prelungit. Sezon sec pentru riverani, e clar că echipa trebuie să se întărească pentru sezonul viitor, însă acest aspect este trecut, în spatele poveștii, la capitolul și altele. A mai trecut un sezon, spiritul rămâne același. Denis Erdei a deschis scorul după ce Franghiol a fost magistral în primul sfert de oră, un prim șut respins, iar liderul curierilor a reluat fără speranță pentru bravul portar (14). Avantaj firav de partea gazdelor la pauză. Start perfect de mitan pentru FAN, Ștefan Bănaru a avut acțiune pe cont propriu, o cursă începută la jumătatea terenului și o finalizare după ce a înțepat balonul pe lângă Franghiol (21). 2-0 și, lăsat slobod în câmpul de joc, Mihnea Bădiță, precum un panzer fără turelă, a reușit să fructifice un penalty și să reducă din diferență în minutul 31. Păduarii D.T. nu a speculat, iar curierii au refăcut diferența de două goluri și, implicit, au învins, după ce Ștefan Bănaru a recidivat (34). Final de sezon, FAN are nevoie de întăriri serioase, conjunctura menține echipa în prima ligă, după un sezon în care, trebuie să o spunem, echipa a crescut în exprimare, pe final de ediție a început să pună probleme și a învățat să stea în teren. Însă nu e de ajuns, calitatea individuală face, de multe ori, diferența pe terenul de minifotbal.
Omul meciului: Ștefan Bănaru – nota 9,5