Marin Vasile

Hornets

Daogaru Alin

Hornets

Fan Courier a rezistat 10 minute în fața campionilor. Marin Vasile a odihnit mulți titulari, a aliniat un lot cu o singură scimbare, el, iar Ludicom s-a impus la pas după o partidă fără istoric. Gazdele au deschis scorul în urma unui șut centrare livrat inteligent în fața porții de Cristian Grigore, Romeo Dumitrescu a pus latul și a deschis scorul, iar de aici partida s-a transformat într-un joc de-a șoarecele și pisica. Răzleț, oaspeții l-au deranjat pe Alin Dăogaru, portarul gazdelor a fost la post și și-a păstrat statistica nepătată. Imediat a marcat și Viorel Moraru (11). Cristi Iordan a încercat poarta, Mocanu, cel mai bun om al oaspeților, a respins în lateral, iar mingea i-a zâmbit veteranului de la Ludicom. 2-0 și Marin Vasile avea dezlegare la fotbal. Nu s-a mai înscris până la pauză, managerul campionei a avut poftă de joc, după ce Grigore a făcut 3-0, “Sile” a pus un cioc de Gregorio Rizo și a înscris pentru 4-0 (24). Băieții de la Fan Courier erau descurajați, în defensiva lor spațiile au devenit bulevarde, Ludicom –a bucurat de promenade și a fructificat. Triplă pentru Marin Vasile, câte două goluri reușite de Romeo Dumitrescu, Grigore, Moraru, a marcat și Cristi Iordan, la final tabela fiind dură cu „curierii”, 10-0 .

Omul meciului: Marin Vasile – nota 8.5