Craiovan Dragos

FPAR

Vasile Stefan Alexandru

District 3

FPAR termină o ediție sumbră pentru echipă cu fruntea sus. Chiar dacă formația retrogradează de pe ultima poziție a seriei, Dragoș Craiovan aduce sâmburele de mândrie, atacantul este golgheterul seriei (40 de goluri marcate), o performanță pentru o echipă obișnuită mai mult să încaseze. Partidă fără presiune, FPAR a jucat pentru Craiovan, District pentru berea de după meci, echipa fiind calificată la galop în barajul pentru Liga 1. 6-6, Craiovan, patru reușite, poartă-n casă. Oaspeții au început perfect, 3-0 în minutul 17, District 3 a realizat penibilul situației și a reparat startul amorțit. Manea și Moraru au redus din diferență până la pauză, apoi, în primul minut de la revenirea pe teren, Moraru a recidivat și a egalat. Mai mult, gazdele au reușit o remontada de manual, 4-3 a făcut același Manea (26), însă ultimele 10 minute au fost incandescente. Evidența a dansat, pe rând, District și FPAR au punctat, iar în cele din urmă, combatantele au dat-o la pace. Manea și Moraru și-au hașurat tripele personale, Craiovan pokerul care-l pune pe soclul golgheterilor seriei, a punctat și Georgescu, FPAR intră în insolvență la Victory Cup, mulțumim pentru participare, District se pregătește de baraj.
Omul meciului: Dragoș Craiovan – nota 9,5