Tamara Stefan

6cu1

Ionescu Marius Marian

Forzza Junior

Campioana seriei se impune clar, o victorie după trei partide fără succes, două în campionat și o confruntare în cupă. Forzza a început slab. Autogol Șerban în minutul 3, apoi neatenție în defensiva gazdelor. Aflat în spatele apărării, Tamara a înscris simplu, cu largul concurs al portarului, apoi a avut iuțeala unui TGV. Cursă în viteză cu mingea la picior din propria jumătate, șut pe lângă portar și, în minutul 7, era 3-0. Doppietta pentru golgheterul giuleștean. În final de repriză, după ce Roată a fost eliminat pentru un gest imberb, a ieșit la rampă Mircea Gheorghe. Acesta a redus din diferență (18), iar în ultima secvență a înscris și în propria poartă. 4-1 la pauză. În partea secundă s-a jucat deschis. Liderul și-a păstrat avantajul, s-a terminat 7-4, pentru 6 cu 1 au mai contribuit în evidență Anghel Petre (33), Marius Oprea (34), respectiv Onofrei (39). De partea cealaltă s-au abonat la gol Grigore (25) și Drăgan, în minutul 36 – George, iar la ultima strigare înainte de fluierul final- Florin. Forzza joacă pentru tonus în acest final de sezon, 6 cu 1 a bifat un obiectiv, iar acum se concentrează pe cupă, partidele din campionat fiind, până la sfârșit, antrenamente.
Omul meciului: Ștefan Tamara – nota 9