Simion Adrian Damian

Los Jugadores

Antonescu Ionut

Meci de rodaj pentru Los Jugadores. După înfrângerea cu 1 Decembrie, Poli United, ultima clasată, este precum zeama de varză pentru mahmuri. Oaspeții s-au impus categoric, misterul și umbra surprizei fiind risipite încă din prima repriză. Simion (13), Adi Stanciu (15) și Edi Nichifor (18) au fixat scorul în minutul 18. Sec de Jidvei, 0-3. Poli a avut o tresărire în muchia mitanului, Ilie Iulian l-a susținut cu un assist pe Ioan Marian, iar în minutul 20, gazdele au redus din handicap. La două minute de la reluare, Simion Marian a recidivat, dublă pentru el în această confruntare cu valoare de promenadă fotbalistică, Mihai Stanciu și Cosmin Șerban și-au hrănit stima de sine în același minut, 24, apoi oaspeții, la 5-1, au decelerat. Prilej pentru Ilie Iulian să își alinte cifrele personale, doppietta în dreptul său (31 și 36), Adrian Stanciu fructificând, la rândul lui, în același productiv minut 36. Poli închide seria cu doar nouă puncte, Los Jugadores speră la liga secundă, s-a cocoțat pe locul 3, poziție care permite accesul direct în eșalonul secund. În spatele verzilor e luptă mare, coadă de cinci echipe, până la locul 8, ocupat de FEG, toată lumea păstrează speranțe!

Omul meciului: Simion Adrian Damian – nota 8