Mihai Marius-Eugen

Fotbal Club Royal

Stancu Aurel

Royal deschide scorul grație lui Eugen Mihai, bicicletă în fața lui Nicu Alexe, șut surprinzător, ferm, iar portarul, încremenit pe linia porții, nu are reacție. Revenit după două meciuri în care a lipsit de la teren, Lucian Stroe i-a furat mingea din gheată lui Alex Marioara, apoi a șutat necruțător sub bară, 1-1, însă, cu două minute înainte de pauză, Royal a revenit în avantaj. Cursă pentru Tatu în bandă, portarul nu trage fermoarul și rapidul jucător ilfovean l-a comisionat. 2-1. Schimbăm sensul, însă păstrăm obiceiul. E 2-2 în minutul 27, Forzza egalează. Tot Stroe, însă acum din penalty. Finalul le-a aparținut gazdelor, cei de la Royal au fost mai proaspeți, i-au ținut mai bine bojocii și au reușit să se impună după ce au mai înscris de două ori. Ilie Marius s-a demarcat perfect și a înțepat mingea la colțul lung (32), în timp ce liderul Marioara a închis ostilitățile în minutul 36. Lovitură liberă din lateral, zid șui, iar decarul ilfovenilor a tranșat partida, 4-2.
Omul meciului: Mihai Marius Eugen – nota 9