Iabangiu Gigi-Mihaita

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Lanterna roșie a rezistat timp de 12 minute, apoi i-a dat o mână de ajutor, imboldul, adversarului. Autogol și Ultras avea descătușarea la discreție. Gazdele au dezvoltat frumos o acțiune cu un minut înainte de pauză, mingea la margine, iar Iulian Ioniță a trimis perfect în gușa porții, acolo de unde Gigi Ibangiu a deviat în plasă. 2-0, pauză mai liniștită pentru băieții din Buftea. Clanul Iabangiu s-a activat în debutul părții secunde. Dorinel a dansat în fața unui fundaș, stânga unu, dreapta doi și un șut fără replica pentru Buzatu (32). Și Gigi Iabangiu a revenit la finalizare. Acțiune rapidă, finalizare după ce atacantul l-a driblat și pe Buzatu și a înscris în poarta goală. 4-0, Poli și-a alimentat stima de sine cu două goluri pe final, Daniel Șerban și Ovidiu Zamfir au punctat, însă Ultras avea să sigileze evidența. Gigi Iabangiu avea o datotie la Ioniță, i-a pasat decisiv acestuia și s-a terminat 5-2, Ultras urcă pe 9 și trage cu ochiul la pozițiile de baraj când mai sunt patru meciuri de disputat din acest campionat. E greu, aproape imposibil, însă minunile sunt la discreție pe terenul de minifotbal.
Omul meciului: Gigi Iabangiu – nota 9