Stroe Lucian

Forzza Junior

Ionescu Marius Marian

Forzza își hrănește stima de sine cu o victorie care vine după o serie de patru eșecuri făcute șirag în linia clasamentului. Vulturii au deschis scorul în minutul 4, Panteru este acolo unde trebuie, își pune capul la contribuție și trimite în plasă, cu ridurile frunții, o minge respinsă de portarul advers. Golgheterul Lucian Stroe egalează cu un șut hotărât din marginea careului, după o acțiune inițiată de Nicu Alexe, mingea fiind prelungită, cu ceva emoții, de George Drăgan. Eagles avea să revină în avantaj prin Cristi Gămulea. Acesta a livrat un bot de rață care i-a făcut cărare pe mijloc portarului advers. 2-1, acesta fiind și scorul la pauză. Scenariu singaporez în repriza secundă. 2 pauză, 1 final. Forzza a răsturant evidența, Stroe a fost magistral, a reușit hattrick-ul după alte două reușite, 35 în total în acest sezon pentru el, locul 2 în clasamentul Ligii 3A, apoi “domnul” a mai găsit resurse și pentru o pasă decisivă pe ristul lui Valentin Șerban (39). Victorie pentru gazde după o repriză secundă perfectă.
Omul meciului: Lucian Stroe – nota 9,5