Stroe Lucian

Forzza Junior

Ionescu Marius Marian

Un duel fără presiunea clasamentului, ambele formații sunt degrevate de sarcini, Forzza luptă să termine în jumătatea superioară, Cegeka să mai salveze un loc în suburbia Ligii 3A. O întâlnire interesantă din prisma tunarilor din cele două formații, Lucian Stroe la oaspeți (38 de goluri în această ediție), Iulian Hurduc la gazde (44 de goluri). Iar după acest joc, Hurduc escaladează pe prima poziție în clasamentul golgheterilor la zi din Liga 3A. O nouă reprezentație pentru lăncierul de la Cegeka, trei goluri și o pasă decisivă, “rivalul” Stroe, pe locul 3 în statistica seriei, reușind, la rândul lui, o triplă. S-a terminat 8-5 în favoarea, spunem respectând teoria, favoriților. Oaspeții au condus pe tot parcursul jocului, 4-2 la pauză, după ce a Drăgan a înscris de la încîlzire (1), apoi Stroe a majorat (4), iar Mirulescu, assistat de Hurduc, s-a sesizat și a redus din diferență (5). Apoi Stroe din nou și Gheorghe Mircea au semnat ecartul celor de la Forzza. Același Hurduc a i-a mai tăiat din elan adversarului (17), în timp ce în partea secundă a reușit o dublă rapidă, cu specialitate casei, gol la reluarea jocului. Cu Cegeka în ceafă, Forzza s-a ambalat și, în opt minute, a clasat cazul, Neacșu a înscris de două ori (24 și 28), Stroe și-a desăvârșit evoluția (27), iar Mircea Gheorghe a recidivat (26). De partea cealaltă, au mai punctat Rașcotă și, eternul maractor Hurduc.
Omul meciului: Lucian Stroe – nota 9,5