Gârbăcianu Cătălin

Poli United 2

Buzatu Dragos

O victorie de blazon pentru Poli 2, formație cu rare bucurii în acest sezon, ultima clasată în Liga 3A. O confruntare fără miză între două formații satelit, Eagles 2 nu are pretenții de la clasament, mustește în medicritatea locului 13, astfel că echipele au oferit un joc deschis. Vulturii au ratat ca la concurs, poliștii au fost oportuniști. Cătălin Gârbăceanu a înscris cu o reluare din prima din marginea careului, marcaj de tango al fundașului advers, însă repriza avea să se termine indecis. Mihai Mărăscu a șutat frumos, surprinzător, Buzatu nici nu și-a dat seama de intențiile adversarului, 1-1 fiind rezultatul primului mitan. Oaspeții au avut mai multă vigoare și șansă în partea secundă, experimentatul Ionuț Negru a readus echipa în avantaj (28), Silviu Ene a majorat diferența (30), doppietta pentru el patru minute mai târziu, iar Silviu Gordea a avut satisfacția de a pune sigiliul peste succes. Singur, cu toată panorama golului în față, Gordea a trimis balonul în ațe din poziția jucătorului rămas cu poarta goală.
Omul meciului: Cătălin Gârbăceanu – nota 9