Alexe Nicolae Iulian

Forzza Junior

Porumb Nicusor

Expect Toulouse

Partidă de rămas bun în ediția cu numărul 9 pentru două formații aflate în a doua jumătate a clasamentului în Liga 3A. Combatantele au dat-o la pace, 3-3, partida fiind un bun pretext de bere. În lipsa golgheterului Lucian Stroe, Nicu Alexe a fost bombardierul pentru Forzza Junior. Gazdele au deschis scorul cu un golazo livrat de fundașul Alexe, mingea i-a fost transmisă de George Drăgan, iar apărătorul a trimis în bolta porții cu un trasor fulgerător. Mircea Gheorghe a făcut 2-0. Recuperare în propriul teren, apoi jucătorul de la Forzza a țâșnit spre poarta adversă și a finalizat cu un șut cu șiretul printre picioarele portarului revărsat spre minge cu un plonjon de totul sau nimic. Expect a revenit pe final de repriză, atunci când Eparu a speculat gafa de miuță în spatele blocului a lui George Drăgan. 2-1. Pauză. Oaspeții au început mai bine partea secundă și golgheterul Luca a egalat (24), Expect a speculat momentul bun și a reușit o remontada spectaculoasă la următoarea fază. Tricaș a întors rezultatul, 3-2, apoi George Drăgan s-a revanșat pentru gagul din prima repriză și a stabilit rezultatul partidei, 3-3, Forzza termină pe 10, 43 de puncte, golaveraj interesant 107-107, Expect, după ce mult timp, în tur, a părut o candidată la promovare, s-a depresurizat în partea secundă a campionatului și a alunecat pe poziția 12, 38 de puncte.
Omul meciului: Nicu Alexe- nota 9